Numizmatika
- Minden kedden 14.00-tól és szombaton 9.00-tól Budapesten
Érmeklub MABEOSZ székház Bp. VI., Vörösmarty u. 65. Magyar
Éremgyűjtők Egyesülete Tel: 322-0173 Tel/fax: 352-8047 - Infó:
eremgyujtok.hu
Numizmatika
- Területi összejöveletek, börzék, találkozók, piacok
- Infó: piachirek.hu
Numizmatikai apróhirdetések - Adok-Veszek
Eladnád régi pénzeidet?
Feltetted a Vaterára, Teszveszre? Van numizmatikai weboldalad?
Ha, szeretnéd, hogy többen lássák, töltsd ki az űrlapot,
másold ide a Vaterás, Teszveszes linkedet vagy érmeboltod
linkjét és máris megjelenik ingyenes hirdetésed!
Hirdetés
feladás >>
Jelenleg
feladott utolsó 3 hirdetés:
Nem
tudod, hogy mennyit ér egy régipénz?
Keresd ki, nézd meg a
valós napi értékét! (évszám szóköz címlet)
Példa:
1957 10
- 1957-es 10 filléres és 10 forintos papírpénzek elkelési árát
listázza a vatera.hu aukciós oldalon.
Üdv!
Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy az alább linkelt 1891 KB ferenc jozsef 1 krajcár mennyit is érhet, ill. lehet-e az értékét tisztítással esetleg növelni?
[Link]
Nemrég készült el a fiatalon elhunyt Adamovszky István (1951-2012) emlékét megörökítő emlékplakett és 2012-es ezüst 1 és 2 forintos bliszter. Bővebben: [Link]
Az alábbi magyar érmék kivül még két szép ezüst érmét kinálok eladásra. A két érme a "100 greatest masterpieces"-ből az 52 és 61-ik. Több infó az érmékről: [Link]
Mindegyik érme aranyozott (24K arany) sterling ezüst. Egy érme súlya kicsit több mint 64 gramm.
Minden érme állapotáért garanciát vállalok. Személyesen Budapesten lehet megtekinteni. Ár megegyezés szerint, kérdésekre gyorsan válaszolok üzenetben.
Sziasztok! A következő magyar érméket kinálom eladásra, jó áron:
- Magyar Festők 3 érem 1977-ből. Dobozban, proof.
- Mindszenti József Biboros érem 1991, proof. 2000 darab van belőle!
- 1780 Tallér, jó állapot. Utánveret!!!
- Visegrádi Vár, 2004. Proof, 5000 forint névérték.
- Magyar érmegyűjtők egyesülete bajai csoportja, 1988. Jó állapot.
- Nagy felfedezők, Magyarország-Portugália (Vasco de Gama és Kőrösi Csoma Sándor), 1998 proof.
- A Haza Épitéséért Emlékérem, 1996, proof. 3000 ezer darab.
Minden érme állapotáért garanciát vállalok. Személyesen Budapesten lehet megtekinteni. Ár megegyezés szerint, kérdésekre gyorsan válaszolok üzenetben.
Első körben Habsburgházi királyaink ezüstpénzeit, abból is a sasos veretet, jobbára krajczárokat, tallérokat (1, 1/2, 1/4). Némelyiknek igencsak húzós ára van, de ha jó, akkor megfizetem. A boltok adnak valami tanúsítványt a megvásárolt tételről? Azon a területen, amit gyűjteni akarok - Habsburgház - milyen gyakoriak a hamisítványok? Előre is köszönöm a választ.
Richárd, ez nem éppen jó hozzáállás, szerintem ha előbb csak boltokban vásárolsz akkor is egy idő után 100% hogy áttérsz a Vaterára is. Árak olyanok amilyenek, mint minden boltban mindig egy kicsit drágább. De legalább kapsz számlát! Egyébként mindenhol előfordul hamis érme, de azért a boltokban a hozzáértés miatt kevesebb. Ha meg kiderül hogy hamisat kaptál mehet vissza reklamálni a számlával, de akkor bizonyítanod kell. Javaslom ne vedd ilyen komolyan ezt a nem veszek vaterán dolgot, inkább vegyél pár szakkönyvet okosodj ki egy kicsit és utána nézz szét vásárlás céljából.
Üdvözlet! Most kezdek ismerkedni a numizmatikával, egy szerény kérdésem lenne. A vateráról semmiféleképpen nem akarok vásárolni, csak szakáruházban. Mit gondoltok, a nummilitis.hu és a monetarium.hu elég korrektek? Nem fordulhatnak elő hamis érmék is a tételek között? Áraik rendben vannak? Előre is köszönöm a válaszokat.
Kedves Gábor,
A korona 10 filléresét 3 fő variánsban készítették: a 1.4 mm vastag nikkel, az 1.4 mm vastag alpakka (réz-nikkel-cink ötvözet) és az 1.5 mm vastag vas. Ez a csoportosítás szerepel a wikin. A koronaportálon részletesebb, évszámonkénti csoportosítás található. Egy konkrét típust nemcsak egy évben vertek és ugyanígy voltak évek, amelyekben többféle típusú is készült. Tehát nincs ellentmondás a két weboldal között.
Valaki segítene igazságot tenni, hogy akkor most mi is van? Elbizonytalanodtam mert Wikipedia szerint 3 fajta 10 fillért készítettek. Ami érdekes és nem egyezik a koronaportalon lévő adatokkal.
Világ madarai forgalmi érméken sorozat! 21 db-os, benne a magyar is! Bird Coins of the World a Franklin Mint kiadásában! Nagyon szép sorozat, akár ajándékba is!!!!!!!!!! [Link]
Van egy "mathiasrex hvngariae" feliratú nyakba akasztható bronz medálom amin lánc is van, de eddig semelyik oldalon nem találtam hasonlót pedig nagyon sok oldalt megnéztem akitől kaptam azt mondta csak 100 darabot csináltak belőle valaki nem tud ilyen medálról? emailba küldök róla képet előre is köszönöm.
eladó liberty 1974-es egy dolláros, 1969-es fél dolláros és 1965-ös negyed dolláros (ezüst)
2 DB 94-es ezüst 200-as és 1 DB 92-es ezüst 200-as
valamint 1975-ös ezüst 5 forintos
és 1893-as 20 filléres
Érdekesek ezek a moderátorok, meggondolatlanul tiltanak aztán persze belátják hogy elveszteni egy nézett és sok bejegyzést látott fórumot kár lenne. Ahogy néztem a moderátor a saját keménykedését is moderálta :))))))
Az 1 és 2 forintosokat az MNB-ben még névértéken visszaváltják 2013 február 28-ig.
Szóval kaphatsz érte 820 forintot, ha elmész a Nemzeti Bank lakossági pénztárába.
Mivel annyira sok van belőlük, ezért numizmatikai értékük nincs.
[Link]
Könyörgöm ne tisztogasd meg őket. Az esetek 99%ában egy tisztított érme nem fog többet érni egy tisztítatlannál. A folyamat során létrejövő mikrokarcok, az érme patinájának az eltűntetése stb, valájában csak csökkentik az értékét, az érme pedig nem lesz tetszetősebb. A gyűjtők (én biztosan) egyébként is sokkal jobban kedvelik, az eredeti állapotukban fennmaradt érméket. üdv
Sziasztok! Nagypapámról maradt rám egy pár érme 1900-as évektől 1991ig tartó intervallumban különböző fém pénzek! Kb mennyit érnek ezek?? több féle van köztük.
"naiv", köszönöm az infót! Az említett érméknek csak ezüstáruk van, numizmatikai értékük nincs, mert ezeket sehol, de még a fasorban sem jegyzik!!!!!! Találkozott valaki olyan Éremkatalógussal, ahol ezeknek a leírása, példányszáma, értéke szerepel? A baj az, hogy az ezüstértéküknek a többszöröséért árulják őket, és sajnos mégis megveszik !!!!- Már amelyik ezüstből készül. Mert még arra is képesek, hogy eredetigazolást nyomtatnak, ezüstnek hirdetve a nyilvánvalóan réznikkel érmét!! A Vaterán aztán így árulják ezüstnek gondolva az érmét a tudatlan vevők, ott van a képen az "eredetigazolás", fogalmuk sincs, hogy hogyan kell felismerni egy valódi ezüstérmét! Nem egyet láttam! Az MÉE Központi Irodába havonta csengetnek be, hogy szeretnék lemondani az eddigi regisztrációjukat, hogy szeretnék visszavásároltatni a horribilis összegekért megvásárolt érméiket. Csak néznek magukba roskadva, amikor szembesülnek vele, hogy a befektetett pénzüknek a töredékét éri a "vagyon", hogy eltévesztették a házszámot, mert nem az Egyesülettől vették a holmit, az eladó elérhetetlen!!! A TUDÁS HATALOM, először a legfontosabb alapismereteket sajátítsd el, akkor nem ér meglepetés, de sajnos mindenkinek meg kell fizetnie a "tanulópénzt", vagy előbb, vagy utóbb! Nem a kedvedet akartam elvenni, csak arra utaltam, hogy minden tevékenységhez szükséges a speciális szakértelem. Üdv. a "fedélzeten",: Pál József
Biztos nem lesz olyan értékes, mint egy "komolyabb" érme, de megéri-e legalább azt a 3, 5, 10 ezer forintot, amit kérnek érte? Van-e valami tapasztalatotok az ilyen érmék "utóéletéről"? Pl. pár évvel később töredék áron beszerezhetők ill. értékesíthetők, vagy ilyesmi.
Viszáki ennél tökéletesebben nem is fogalmazhattál volna, gyakorlatilag ezek a cégek, mert több is van, a "sz*t" árulja, ami "sz*r" marad 100 év múlva is.
"naiv"-nak! Mit forgalmaznak? Tudok olyan "éremforgalmazókról" akik emberek tucatjait döntötték nyomorba a vásárlók tudatlansága miatt, sőt több öngyilkosságról is szólnak a hírek az elpocsékolt -de értéktelen, eladhatatlan- "befektetett" milliók miatt!!! Ép ésszel fel nem fogható a filozófiájuk, hogy "az élményt adják el"!!! Azt az élményt, amikor a "vevő" kézhez kapja a megvásárolt darabot!!Olyan érméket adnak el többszörös áron, amiket a gyűjtői közösségekben tárgyilagos áron megvehet bárki! Csak értékálló darabokért érdemes pénzt kiadni bármikor!!!! Üdv.: P.J.
Szeretném a segítségeteket kérni. Van valamennyi magyar népköztársasági érmém. Tisztában vagyok vele, hogy nem képviselnek nagy értéket, de mégis hol lehetne annak utána járni, hogy mennyit érnek, és hogy mely évjáratúak számítanak ritkábbnak és értékesebbnek?
Heló!
Eladó lenne 50db 1filléres.
1db 1928-as
2db 1930-as
2db 1931-es
2db 1933-as
6db 1934-es
10db 1936-os
17db 1938-as
10db 1939-es
darabja 800ft,de az egész gyűjtemény megvételénél valamennyi kedvezmény.
Akit esetleg érdekel az írjon: kakuk13 at citromail.hu
Ádámnak!
1942-es 10 filléres próbaveret nem létezik, a szakirodalom szerint! Van egy 10 filléres érméd ami 1942-es és nagyobb? Tölts fel képet a kepfeltoltes.hu-ra és linkeld ide, úgy talán többet lehet mondani. (persze egy másik 10-es mellett fotózd :)
Csabának! A gyűjteményemben -kiállítási anyagomban- közel 700 db. elfordult oldallal vert pénzérme van 5 fillértől-200 Forintig bezárólag a magyarok, külföldi kb. 200, de Eurósom is van több mint 50 db! Mind külömbözőek. Neked is lehet, ha több mint 30 kemény évet szánsz rá. Üdv.: Pál József
Ahhha, azt hittem, hogy ami van ritkaság az itt szerepel. Aszerint akartam átnézni az érméimet, de akkor ezek szerint ezektől eltérő is létezik. Köszi az infót.
Csaba, ezek azok a hibák, amiket nem fognak felsorolni szerintem, hisz sokféle fokban elfordult veret létezik, mindet közölni butaság lenne, és sok munka.
Nemrég találtam ezt az oldalt és elkezdtem a gyűjteményem darabjait ellenőrizgetni a ritkaságkatalógusban. Létezhet olyan hogy olyan ritkaságom van amit nem találok itt? Egész pontosan egy 1984-es 10 filléres aminek az előlapja 45 fokban jobbra fordul a hátlaphoz képest. Én itt a katalógusban csak 1983-as balra 45 fokosat találtam.
Adolf! Te egy boldog ember vagy, csak nem tudsz róla! Ugyanis világritkaságok vannak a tulajdonodban, felbecsülhetetlen az értékük ha azok amiknek írod őket! Két dolgon azért én elgondolkodnék a helyedben: A "Ferenc József" által jegyzett pénzrendszerben -1892-1926 között- a Korona volt a hivatalos fizetőeszköz és nem a Pengő! (Azt 1926-1946 között használták!) Sem Koronában, sem Pengőben nem volt -tehát nem létezik- arany! Nem akarod elolvasni az érmék feliratát? Ha sikerült, osszad meg velünk a látottakat. Üdv.: Pál József
Adolf!
Ferenc József idejében vagyis 1892-től a Korona volt rendszerben, mint fizető eszköz, a pengő 1926-ban váltotta a Koronát...
Arany érme 10, 20 és 100 koronás névértékben volt forgalomban..
A legjobb, ha töltesz fel képeket, mert akkor, pontosabbat tudunk mondani, ugyanis az érme állapota is befolyásolja az értékét!
Tudna valaki segíteni ezzel a Szent György tallérral kapcsolatban? Gyakorlatilag sehol nem találom, illetve egy kép van a neten pont ugyanilyenről füles ( medál ) változatban. Ezüst változata van, ami teljesen hasonló veretű. Vajon milyen értéket képvisel?
[Link] [Link]
Sajnos az 1930-as 100 pengő egy nagyon gyakori papírpénz, értéke nincs, vagy csak minimális (50 FT). Ajánlom, hogy tegye el a pénzt a gyerekeknek/unokáknak! :)
ÁTVERÉS!!!!!!! Kovács Balázs jelezte, hogy ismét beindult a koronagyár a vaterán. Megint ugyan az az eset, szép ki sztori, nyaraló, meg örököltem, stb, érdekes a vegyes kupac tetején gondosan elhelyezett ezüstérmékre hasonlító kínai hamis replika rozsdásodó vacakok! SRÁCOK! FIGYELJETEK ODA! ÁTVERÉS! HA TEHETITEK JELEZZÉTEK A VATERA FELÉ, MINÉL TÖBBEN! [Link]
Idefigyelj, elmondom hogy megértsd!
1967-től kezdve, 1968, 1969, 1970-ben az összes darabnál a számok gyatrák, az 1-es az nem 1-esre hajaz, hanem olyan mint egy akasztófa. Aztán jött az 1971 elkezdték verni őket, majd 11.000 db után rájöttek, hogy ez így gáz, ezért átvésték a számokat szépekre, olvashatóbbakra! Utána már 1972, 1973 és így tovább már azonos számstílussal verték őket! Tehát 1971-ben két féle változat létezik! Ez nem gyári hiba, ez rendes forgalmi érme, csak évközben döntöttek hogy máshogy nézzen ki! Na érted már?
Te azt állítod, hogy nem létezik 1971-ből két féle verőtővel vert 20 filléres, csak egy féle létezik, és ez hülyeség! Nem érted a problémát!
"4358 : tomkett 2012. 10. 08. - 18:32
Csak el szeretném árulni, hogy nem létezik olyan , hogy akasztófás 1971-es 20 filléres!!! Tévhit!! Minden 1971-es 20 filléres egyforma! Persze a gyári hiba kivételt képez."
Szia Gergő! Mit szeretnél gyűjteni? Milyen terület érdekel? Vannak faramuci érmék, amikből sokat vertek mégis drága mint a társaik, ez azért lehetséges, mert egyszerűen nincs a piacon fellelhető darab. Ezek általában kockázatosabbak, hiszen bármikor előjöhet egy zacskó ebből abból és akkor megzuhan az ára, mint azokból amiből amúgy is kevés van...
Kedves Forintportal!
Most ismerkedek a Numizmatikával és lenne egy nagyon alap kérdésem. Az oldalukat nézve a 20 koronás érméknél nem tudok rájönni, hogy miért ér többet egy 1907 évjáratú (190.000 legyártott) ugyanolyan érme mint az 1908-es (140.000 legyártott).
Gondolom ez más érmék esetében is van így. Tudnának segíteni egy lelkes edzőnek. :-)
Tomkett, szerintem nem érted mi a stájsz. Olvass utána kicsit, mert az első beírásoddal azt állítod, hogy nem létezik, másodikkal hogy létezik de ahogy olvaslak nem tudom hirtelen mire gondoljak. Szóval, most mit is akartál közölni pontosan?
ELADÓ FERENC JÓZSEF EZÜST 1 FORINT. 1879. Eladó a képeken látható gyönyörű Körmöcbányai ezüst veret. Súlya : 12,345 g átmérő : 29 mm anyaga : Ag 900/1000. [Link]
Csak el szeretném árulni, hogy nem létezik olyan , hogy akasztófás 1971-es 20 filléres!!! Tévhit!! Minden 1971-es 20 filléres egyforma! Persze a gyári hiba kivételt képez.